23.03

5 wskazówek jak z sukcesem wprowadzić Markę na nowe rynki zagraniczne.

Wprowadzenie nowej Marki na rynki zagraniczne jest zawsze ekscytującym procesem , który przynosi wiele możliwości rozwoju i szans .Jak zawsze w biznesie, Warto się dobrze przygotować do tego wyzwania. Niekiedy drobne rzeczy zwłaszcza o podłożu kulturowym, które wydawały by się nie mieć znaczenia przeważają o sukcesie na wybranym rynku.


Poniżej znajdziecie wskazówki które pomogą przygotować się z sukcesem do wprowadzenia Marki na nowe rynki zagraniczne. Oto one:

  1. Pojedź na targi branżowe , które organizowane są na docelowym rynku dla Twojej Marki. Tam z pewnością znajdziesz potencjalnych partnerów biznesowych z którymi będziesz chciał współpracować oraz organizacje które wspierają biznes i mogą się stać kooperantami dla Twojej firmy na nowym rynku. Pamiętaj o tym , że jesteś przedstawicielem firmy która reprezentujesz więc zawczasu przygotuj sobie Elevetor speech czyli krótkie a zarazem interesujące informacje dotyczące Twojej marki, firmy zakończone tzw. Call to action czyli zachęceniem do dalszego kontaktu.
  2. Poznaj największych konkurentów którzy są na tym rynku w Twojej branży. Dobra praktyką biznesową jest znać Marki które są liderami w kraju i regionie na który wejście planujesz wraz ze swoja Marką. Zaobserwuj jakie działania podejmują ci Giganci. Może ten region ma jakieś specyficzne zachowania klientów i sposoby dotarcia do nich , warto je poznać na samym początku i obserwować ,by ułatwić sobie start na nowym wybranym ryku.
  3. Poznaj język kraju z którym chcesz być powiązany biznesowo. Nie jest to obligatoryjne jednakże jest to bardzo dobrze widziane przez potencjalnych partnerów biznesowych z którymi chcemy współpracować . Jest jeszcze jeden bardzo ważny czynnik , który powoduje nauczenie się choćby kilku zwrotów a mianowicie jesteśmy bardziej lubiani a nasze starania są docenione przez partnerów biznesowych na całym Świecie.
  4. Poznaj kulturę danego kraju. To bardzo ważne w niektórych zakątkach świata. Dla Brazylijczyków na przykład jest ważne by przed negocjacjami biznesowymi poświęcić nawet kilka spotkań na poznanie siebie wzajemnie. Często towarzyszy temu wzajemne poznanie Rodziny kooperanta i wspólne spędzanie czasu w gronie biznesowo-rodzinnym. W wielu miejscach na Świecie czynnik kulturowy jest decydującym o podjęciu współpracy.
  5. Zadbaj o poprawność w tłumaczeniu dokumentów i ofert, broszur i innych artykułów marketingowych które przekazujesz swoim potencjalnych Kontrahentom. Niewiele rzeczy jest bardziej kłopotliwych jak niepoprawne tłumaczenie w języku docelowym lub tez co gorsza dwuznaczności o których niedoświadczony tłumacz nie ma pojęcia. Dlatego ważnym jest aby wszystkie dokumenty były przetłumaczone przez specjalistę tłumacza w branży w której działamy.

Mam nadzieję ,że te wskazówki pomogą Wam w podjęciu kontaktów z nowymi partnerami biznesowymi na różnych rynkach Świata. Trzymam kciuki.

Jeżeli chcesz żeby to nasza Firma AlexisUnrau.com pomogła ci w odkryciu docelowych Rynków , to koniecznie skontaktuj się z nami przez biuro@alexisunrau.com

ADRES
Unrau Invest Sp. z.o.o sp.k.
ul.Jułgi 1/2,
85-459 Bydgoszcz

PHONE
BIURO
biuro@alexisunrau.com
SPRZEDAŻ
salesdepartment@alexisunrau.com
KARIERA
career@alexisunrau.com
PR
pr@alexisunrau.com
STAY IN TOUCH