23.03

4 zagrożenia o których musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na export

Dzisiejszy tekst jest poświęcony pułapkom jakie czyhają na firmy wprowadzające swoje Marki na nowe rynki. Są to istotne wyzwania , które mogą się przytrafić podczas procesu wprowadzania na nowy rynek nowej Marki produktu lub usługi.


  1. Różnice kursowe. Warto zabezpieczyć się na różnice wahań kursowych od których zależy zysk firmy. Niejednokrotnie zdarzały się przypadki, że ze względu na wahania kursowe firma nie tylko straciła swoje zyski ale również poniosła starty ponieważ musiała pokryć koszty produkcji przekraczające wysokość dochodu z tej operacji biznesowej.
  2. Zbyt duża ilość zebranych zamówień i niemożliwość ich realizacji w określonym w kontrakcie terminie. Wiem, ze wysoka sprzedaż jest kluczem do rozwoju firmy. Natomiast niekiedy zdarza się tak , że podaż nie nadąża za popytem i to może być bardzo niebezpieczne. Jeśli firma nie dotrzymuje terminów związanych z realizacją na czas, który określony jest w kontrakcie to może być odbierana jako nieterminowy i niesłowny Partner biznesowy. Warto więc zaplanować wielkość sprzedaży i dostosować do niego produkcje.
  3. Zmiany prawa. Często jest tak , ze firmy zagraniczne nie mają informacji dotyczących zmian legislacyjnych , które są kluczowe dla poprawnego administracyjnie działania na zagranicznym rynku. Są to kwestie związane nie tylko z kwestiami podatkowymi ale również z administracja państwową, certyfikatami dopuszczającymi produkt na rynek. Warto mieć informacje które są sprawdzone i pozwolą na zgodne z prawem dopuszczenie produktu lub usługi na nowy rynek.
  4. Nieodpowiedni Partnerzy biznesowi na rynku docelowym. Tak jak w życiu prywatnym musimy wiedzieć kogo bierzemy sobie za przyjaciela , tak w biznesie równie ważne jest z kim podejmujemy kontakty biznesowe. Wiadomo jest, że rzetelny partner biznesowy może być bardzo cenny dla naszej firmy. Partnerzy którzy w terminie wywiązują się ze swoich zobowiązań znacznie ułatwią funkcjonowanie naszej firmy.

Wszystkie opisane wyżej przypadki można zminimalizować tak by biznes mógł od razu rozwijać się na nowy rynku i powiększać swoja ekspansję na wybranym rynku warto współpracować z firmą, która pomoże nam przejść kolejne etapy związane z exportem.

Jeśli chciałbyś pozyskać nowe rynki dla swojego biznesu, to koniecznie skontaktuj się z Nami na biuro@alexisunrau.com

ADRES
Unrau Invest Sp. z.o.o sp.k.
ul.Jułgi 1/2,
85-459 Bydgoszcz

PHONE
BIURO
biuro@alexisunrau.com
SPRZEDAŻ
salesdepartment@alexisunrau.com
KARIERA
career@alexisunrau.com
PR
pr@alexisunrau.com
STAY IN TOUCH